Miasto spotkań

Perłą południowo-zachodniej Polski, którą odkrywają na nowo turyści z kraju i ze świata jest Wrocław - miasto o ponad tysiącletniej tradycji. Tu historia spotyka się z nowoczesnością i to właśnie Wrocław jest obecnie najchętniej wybieranym miejscem spotkań ludzi kultury, nauki, biznesu, a także studentów i turystów. Toczący się w ostatnich dekadach proces jednoczenia Europy sprawia, że mieszkańcy naszego kontynentu mogą na nowo odkryć zapomniane, a nierzadko niedostępne dla nich do tej pory skarby europejskiej kultury.

We Wrocławiu historia splotła losy Polaków, Czechów, Żydów, Węgrów, Austriaków i Niemców. Nacje, religie i kultury zmieszały się tak znacznie, że dziś trudno jest czasami jednoznacznie rozsądzić, co jest czyim dziełem. Po II wojnie światowej los sprawił, że we  Wrocławiu spotkali się mieszkańcy z rożnych regionów Polski i to oni, a w szczególności z należącego obecnie do Ukrainy – Lwowa, stworzyli  obecny, niepowtarzalny charakter  miasta.

Wrocław jest też jednym z najważniejszych miejsc spotkań twórców współczesnej kultury polskiej i europejskiej. Muzea, kina, liczne ośrodki kultury, duże i małe galerie, festiwale, wystawy i przedstawienia świadczą o bogactwie życia kulturalnego Wrocławia, a ich nieustannie zmieniające się oferty pozwalają  zapoznać się  z najnowszymi trendami  w sztuce.

Współczesny Wrocław jest tętniącym życiem, nowoczesnym  ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym, który silnie wpływa na rozwój Dolnego Śląska. Dzięki swojemu położeniu nad Odrą , posiada wiele malowniczych wysepek oraz ponad 120 mostów.  Urocze kafejki, puby czy restauracje sprawiają, iż wrocławianie i goście odwiedzający miasto,  chętnie wychodzą z domów i pokoi hotelowych by spotykać się z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

Stale powiększająca się baza hotelowa oraz kongresowo - wypoczynkowa , powoduje że  przedstawiciele nauki oraz biznesu często wybierają Wrocław na miejsce spotkań. Świadczy to o tym, że stolica Dolnego Śląska na trwałe wpisała się  w mapę miast najprężniej rozwijających się w tej części Europy.

Wrocław nie należy  do grona miast anonimowych - zabytki, które tu można zobaczyć,na stałe pozostają w pamięci, a miejsca magiczne jak np. Rynek czy Ostrów Tumski, sprawiają, że przyjezdni zawsze chcą tu jeszcze wrócić.

2007-06-16

Centrum Informacji Turystycznej we Wrocławiu

"Centrum Informacji Turystycznej"
czynne od 9.00 do 19.00
Rynek 14, 50-101 Wrocław
tel. + 48 ( 71 ) 344 31 11 ;
e-mail: info@itwroclaw.pl

...................................................................

"Krasnalowa Informacja Turystyczna"
pon.-niedz. 10.00 – 18.00
Sukiennice 12, 50-107 Wrocław
tel. + 48 ( 71 ) 342 28 98 ;
e-mail: info@itwroclaw.pl

...................................................................


"The Meeting Point"
czynny od 9.00 do 21.00 Rynek 14, 50-101 Wrocław tel. + 48 71 3443 111 ; fax + 48 71 344 29 62 e-mail: info@itwroclaw.pl
POLSKIE FRYKASY INFOPUNKT visitWroclaw.eu